Ewa Makowczyńska

Absolwentka kulturoznawstwa, dyplomowana instruktorka tańca , współzałożycielka  Warszawskiego studia tańca Viva Cuba, ale przede wszystkim pasjonatka jogi  i nauczycielka stretchingu z wieloletnim doświadczeniem.

Z aktywnością fizyczną jestem związana od około 14 lat ( tak wiem, to stosunkowo krótko, zwłaszcza jak zaczyna się po 20 -stce) i szczerze mówiąc, z każdym kolejnym rokiem, mam ochotę na więcej. Staram się regularnie podwyższać swoje kwalfikacje i zgłębiać wiedzę w interesujących mnie dziedzinach.  

Miłością do tańca zaraził mnie mój mąż i to właśnie dzięki niemu, postanowiłam w stu procentach poświęcić się nowej pasji.  Czy było łatwo ? nie, ale jeśli miałabym  zdecydować jeszcze raz, na pewno wybrałabym tak samo! A jak byłoze stretchingiem >?

Zaczynając chodzić na zajęcia taneczne uświadomiłam sobie, jak bardzo moje ciało nie chce ze mną współpracować. Już podczas rozgrzewki ,nie czułam się komfortowo. Każdy kolejny skłon, wypad powodowały, że miałam ochotę zapaść się pod ziemię.  I wtedy postanowiłam , że zacznę się dodatkowo rozciągać i chodzić na zajęcia jogi. 

Jak się niedługo potem okazało, moje ciało, ale też głowa pokochały ten rodzaj aktywności. Nie traktowałam ich jako dodatkowy element treningu, tylko  czas na oderwanie się od rzeczywistości i zanurzenie się w swoim oddechu – po prostu relaks. Do dziś nawet po ciężkim dniu, jestem w stanie rozłożyć matę na środku pokoju i poćwiczyć 30 min bez względu na to, co dzieje się dookoła.  Ta potrzeba była tak silna, że w końcu zaczęłam zgłębiać ten temat na dodatkowych warsztatach i szkoleniach, aż w końcu sama zrobiłam kurs instruktora stretchingu.  Od tamtego czasu prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne, z ludźmi na różnych poziomach zaawansowania.  

Na zajęciach wykorzystuję ćwiczenia z jogi, pilatesu oraz tańca współczenego. Oprócz typowych kostek do jogi, używam również pasków, gum oporowych czy dysków.  Jestem zwolenniczką poszerzania zakresów w zdrowy, kontrolowany sposób – może to trwać trochę dłużej, ale dzięki  temu efekty są bardziej trwałe, a nasze ciało chętniej sięrozciąga.

W 2020 roku po raz pierwszy odważyłam się publicznie udostępnić moje treningi i prowadzić wyzwania na instagramie. To był strzał w dziesiątkę – upewniłam się,że to co robię, sprawia mi satysfakcję, ale przede wszystkim spotyka się z Waszą aprobatą!  Od tamtego czasu oprócz regularnych zajęć online postanowiłam działać szerzej i tak właśnie powstał nowy 5 odcinkowy kurs SZNURKI  &  SZPAGATY, który możecie już nabyć na mojej stronieinternetowej. 

Z mojego doświadczenia wynika,że jeżeli czegoś bardzo pragniesz i cięzko nad tym pracujesz to na pewno osiągniesz swój cel – jestem na to żywym przykładem .Potrzebna jest tylko motywacja i  dobrze dobrany, regularny trening.  A oto kilka kursów, które znacząco wpłynęły na moją edukację:

  • Instruktorski Kurs Kwalfikacyjny – Mazowiecka Akademia Tańca i Teatru – taniec jazzowy
  • PFS STRETCHING INSTRUCTOR®
  • Stretching LEVEL 2 Polskie Centrum Fitness
  • Train Like Dancers – LEVEL 1 I LEVEL 2 Beata  Nawrot
  • BLACKROLL Trainer
  • BLACROLL Movement
  • Pilates dla tancerzy MATA Beata Nawrot